Vaj trendafili natyral

SKU: PROD-17428
I sugjeruar
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
Për të zbukuruar lëkurën tuaj dhe për të shpëtuar nga disa probleme të lëkurës mund të zgjidhni vajin e pastër të trëndafilit. Trëndafili përdoret gjerësisht për zbukurime ose për parfum. Vaji i trëndafilit, i cili në botën e kozmetikës tregtohet duke u përzier me një sasi të caktuar uji, është vërtetuar nga ekspertët se është i dobishëm për shumë shqetësime, sidomos ...
Disponueshmëria:

11 në magazinë

1,000 L

Përshkrim

Për të zbukuruar lëkurën tuaj dhe për të shpëtuar nga disa probleme të lëkurës mund të zgjidhni vajin e pastër të trëndafilit. Trëndafili përdoret gjerësisht për zbukurime ose për parfum. Vaji i trëndafilit, i cili në botën e kozmetikës tregtohet duke u përzier me një sasi të caktuar uji, është vërtetuar nga ekspertët se është i dobishëm për shumë shqetësime, sidomos për problemet e lëkurës.

 • Pastron lëkurën dhe e purifikon nga yndyrnat
 • Lehtëson pamjen e njollave të formuara në lëkurë nga dielli dhe shtatzania
 • Nëse bëni kompresë mbi kapakun e syrit me pambuk të lyer me vaj trëndafili në rastet e gjakosjes ose gripit të syrit kjo mund ta lehtësojë shqetësimin tuaj.
 • Mund ta përdorni si pastrues natyral të makiazhit.
 • I fal gjallëri lëkurës, i jep pamje të freskët.
 • Nëse keni problem me kapsllikun mund të bëni masazh me vaj trëndafili në zonën e barkut.
 • Luan rol shërues në problemet e lëkurës, ekzamë dhe në plagët e hapura.
 • Nëse bëni gargarë me një gotë ujë në të cilën keni hedhur një lugë ëmbëlsire me vaj trëndafili kjo do të zhdukë bakteret e grumbulluara në gojë dhe parandalon erën e keqe të gojës.
 • Është efektiv në vrasjen e mikrobeve për shkak të vecorisë anticeptike.
 • Lehtëson skuqjet e formuara në lëkurë për cfarëdolloj arsyeje.
 • Pakëson probleme si vështirësia në frymëmarrje, azma dhe kolla kronike.
 • Sugjerohet kompresa me vaj trëndafili në rast të dhimbjeve muskulore, ndrydhjes dhe edemës.
 • Kur bëjmë masazh me vaj trëndafili përshpejtohen funksionet e sistemit të tretjes.
 • Sugjerohet larja e trupit me ujë në të cilin keni shtuar vaj trëndafili në rast se jeni i stresuar ose jeni në gjendje depresive. Ju duhet dicka simbolike per dike? Ne forme dhurate? Leyla Butik ploteson kerkesat per te kompletuar dhuratat tuaja ????Ja nje shembull ☺️
 • Vaji i trëndafilit ka efekt qetësues dhe rehatues. Për këtë arsye mjafton të bëni masazh me vaj trëndafili në kyçe dhe në damarët e qafësnë rast se keni dhimbje koke ose ndjeheni të stresuar. Po ashtu mund të hidhni disa pika vaj trëndafili në një enë dhe mund ta vendosni atë në ambientin ku gjendeni, do vini re se do krijojë efekt relaksues tek ju.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5