Maske me argjile

SKU: PROD-17474
I sugjeruar
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
 MASKË ARGJILI ME ESENCË TRËNDAFILI             Në përdorimin e maskave tuaja pastruese dhe trajtuese të fytyrës uji i trëndafilit është përdorur tradicionalisht prej shekujsh në kultura të ndryshme për shkak të efektit të tij hidratues dhe ushqyes. Në maskën e argjilit me esencë trëndafili është kombinuar uji i trëndafilit me argjilin e përdorur prej shekujsh në...
Disponueshmëria:

13 në magazinë

800 L

Përshkrim

 MASKË ARGJILI ME ESENCË TRËNDAFILI

            Në përdorimin e maskave tuaja pastruese dhe trajtuese të fytyrës uji i trëndafilit është përdorur tradicionalisht prej shekujsh në kultura të ndryshme për shkak të efektit të tij hidratues dhe ushqyes. Në maskën e argjilit me esencë trëndafili është kombinuar uji i trëndafilit me argjilin e përdorur prej shekujsh në rigjenerimin e lëkurës.

            Ja dobitë e maskës së argjilit me esencë trëndafili:

  • Mundëson ekuilibrin e yndyrës në lëkurë.
  • Tendos poret e lëkurës.
  • Rregullon ngjyrën e lëkurës.
  • Pengon formimin e akneve.
  • Pastron poret e vdekura.
  • Mundëson reduktimin e njollave.

Përdorimi: Vendosni sasi të mjaftueshme të maskës mbi lëkurën tuaj, përhapeni atë në formë të njëtrajtshme dhe prisni deri sa të thahet plotësisht. Lëreni rreth 10-15 minuta mbi lëkurë dhe shpëlajeni me ujë të vakët. Këshillohet përdorimi i saj një herë në javë dhe në veçanti para gjumit.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5