Vaj kunder celulitit 100% natyral

SKU: PROD-17477
I sugjeruar
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
 VAJI I CELULITIT Përbërësit: 1- Vaj kantaroni (Pakëson pamjet e damarëve kapilarë, mundëson shërimin e shpejtë të plagës, ka veçori anticeptike) 2- Vaj lule dielli (Pakëson rrudhat në lëkurë, pengon shkatërrimin e qelizave të shëndetshme duke neutralizuar radikalët e lirë, i jep shkëlqim natyral lëkurës) 3- Vaj i farës së kajsisë (E ushqen lëkurën dhe e pastron, lufton me infeksionet, ka efek...
Disponueshmëria:

12 në magazinë

1,500 L

Përshkrim

 VAJI I CELULITIT

Përbërësit:
1- Vaj kantaroni (Pakëson pamjet e damarëve kapilarë, mundëson shërimin e shpejtë të plagës, ka veçori anticeptike)
2- Vaj lule dielli (Pakëson rrudhat në lëkurë, pengon shkatërrimin e qelizave të shëndetshme duke neutralizuar radikalët e lirë, i jep shkëlqim natyral lëkurës)
3- Vaj i farës së kajsisë (E ushqen lëkurën dhe e pastron, lufton me infeksionet, ka efekt hidratues dhe thithet lehtësisht nga lëkura, lehtëson simptomat e plakjes, lufton me aknet)
4- Vitaminë E (Është antioksidant i fuqishëm, ndihmon në eliminimin e njollave të lëkurës, i jep lëkurës një pamje më të ndritshme dhe të gjallëruar, është hidratues i fuqishëm)
5- Vaj ulliri (Është shumë i rëndësishëm në shëndetin e duarve dhe këmbëve, ka vlerë të lartë ushqimore për lëkurën dhe trupin, përmban protetinë, vitaminat A, C dhe E, kalçium, fosfor, squfur, klor dhe magnezium, pëngon formimin e sëmundjeve të lëkurës dhe zbukuron lëkurën)
6- Vaj rozmarine (Ka veçori antimikrobike dhe antiseptike, ndihmon në eliminimin e ekzemës, dermatiti, përdoret për lëkurat e yndyrshme dhe në eliminimin e akneve)
7- Vaj grejfurti (Tendos lëkurën dhe e hollon, parandalon formimin e celulitit dhe tendos lëkurën, eliminon puçrrat, forcon indet në fyyrë dhe parandalon varjen e lëkurës)
8- Vaj avokado (E mbron trupin nga radikalët e lirë, parandalon dëmtimin e qelizave të shëndetshme)
Përdorimi: Ngrohni paraprakish pjesën ku do të vendosni përzierjen e vajrave natyral. Më pas vendosni një sasi të paktë vaji mbi atë pjesë dhe bëni masazh lehtësisht deri sa ta thithë lëkura. Duhet të aplikohet rregullisht çdo natë para gjumit. Për të kuptuar nëse keni alergji nga cilido prej vajrave përbërës, mund ta testoni paraprakisht formulën e vajrave duke lyer një pjesë të vogël në krah dhe të prisni për 30 minuta nëse do të shkaktohet reaksion mbi lëkurë.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5